E-pošta:
/
TRR:
SI56 0510 0801 5404 271
Uprizoritve lovskega krsta (ko pripravnik postane lovec ob uplenitvi prve divjadi), slike Sv. Trojice kjer se izvaja Hubertova maša, ki je zavetnik lovcev.
Druga svetovna vojna, tudi takratnemu lovišču ni prizanesla, saj je bilo po koncu le-te izropano in praktično prazno. Tako je novoustanovljena lovska družina v tistem času usmerila vse sile, kako čimprej dvigniti številčnost divjadi. Z načrtnim delom in odrekanjem se je stalež divjih prašičev začel hitro popravljati. Pri tem pa niso zanemarili tudi druge divjadi. Tu mislimo predvsem srnjad, katere številčnost se je prav tako začela počasi, vendar vztrajno večati. Danes tako srnjad predstavlja glavno divjad s katero upravlja lovska družina. Številčnost divjega prašiča pa v zadnjem času ni tako velika kot je bila pred desetletji. Vpliv človeka na okolje tako ni zaobšel tudi teh krajev, čeprav še obstajajo predeli neokrnjene narave. Strmi, delno skalnati robovi nad dolino Gračnice nudijo zavetišče gamsu, kjer se predvsem na Vranskem robu nahaja precejšnja populacija. Pa tudi v ostalih predelih lovišča, ga često videvajo. Od male divjadi je najbolj številčna lisica, sledijo ji kuna belica, jazbec in kuna zlatica.
Lovska družina dolgo ni imela svojih prostorov, saj so v začetku vse društvene zadeve urejali v pisarni takratnega gozdnega gospodarstva, nato pa v dvorani v bivšem lesnem obratu. Vendar se je kmalu porodila ideja, da bi zgradili lastni dom. Gozdno gospodarstvo jim je odstopilo nekaj zemljišča v bližini kraja, kjer so leta 1981 slovesno otvorili novo lovski kočo. Leta 2000 pa so zraven doma postavila še moderno zbiralnico divjačine.
Danes lovska družina Jurklošter upravlja z loviščem skupne površine 4803 ha od katere je 4678 lovne.